Pagan Federation International Pagan Federation International Forum Index Wiccan Rede Magazine

Könyvajánló

New topic   Reply to topic Pagan Federation International Forum Index => Hungarian language forum

Previous :: Next  
Author Message
Ghostgirl Post number 11716 Posted: 9th November 2010     Subject: Könyvajánló
Kevés dologhoz értek, de egy valamihez bizonyosan, a könyvekhez, ebben dolgoztam és még mindig néha ebben a Mesterségben dolgozom ma is. Gondoltam elindítok egy ilyen topicot is, és lássuk mi van most és mi volt a magyar/külföldi könyvpiacon, amit érdemes, kevéssé érdemes megvenni, olvasásra, vagy egyéb használatra.
Alapjában véve pozitívan állok minden könyvhöz, nézzük meg, működik vagy sem ami benne van, kikre hivatkozik, honnan szerzi az információit. Tapasztalatainkat, gondolatainkat, most megoszthatjuk a közösség többi tagjával egy-egy könyvről, lehet vitatkozni, érveket felsorakoztatni pro és kontra.
Kezdem én [Smile]
A Boszorkányseprűn túl
Gondolatok a wicca filozófiájáról
Morgana Sythove

A boszorkányseprűn túl először mint a Wiccan Rede magazinban megjelent cikkek egy gyűjteménye jelent meg. Holland nyelvre fordítva jelent meg először könyvként 1982-ben. Ekkoriban szinte egyáltalán nem volt hozzáférhető könyv a wiccáról ezen a nyelven és kevesen tudtak bármit is ezen új vallásról.
Morgana ezt a nyolc részes sorozatot bevezetésként írta a wiccához, különös hangsúlyt fektetve a
mögötte húzódó filozófiai gondolatokra. A könyv könnyed, olvasmányos formában mutatja be a wiccát, megvizsgálva olyan jelentős elképzeléseket, mint a polaritás, a Hármas Istennő, az Istenés az elemek. Ez nagyszerű bevezető könyv kezdőknek, ugyanakkor kiváló forrásmű azok számára is, akik többet szeretnének tudni a vallás filozófiájáról.

Szeretem ezt a könyvet, mert elgondolkoztat, vannak benne néha mondatok, amiken töprengtem, sokat. Szóval akinek lehetősége van olvassa el, hasznos lesz.
Ghostgirl Post number 11723 Posted: 10th November 2010     Subject: Paulo Coelho - Az Alkimista
Paulo Coelho - Az Alkimista

Paulo Coelho napjainkban a világ egyik legnépszerűbb írója. Rio de Janeiróban született, ma is ott él. Az 1988-ban megjelent Az alkimista című regényével egy csapásra nemzetközi hírnevet szerzett. Azóta 11 millió példányt adtak el ebből a könyvéből a világ 41 nyelvén. Többi regénye, (A Piedra folyónál ültem és sírtam; A valkűrök; Az ötödik hegység; Veronika meg akar halni) is a bestseller listák élére került. Coelho számos irodalmi díj nyertese. Könyvei 120 országban jelentek meg, a világ 47 nyelvén, milliós példányszámban. Kisemberek sorsa, misztikum, érzelem, némi transzcendencia - ezek Coelho írásművészetének kulcsszavai. Coelho művei közül eddig a Veronika meg akar halni című regény jelent meg kiadónknál 2001-ben. Az alkimista Coelho fő művének számít. Santiagónak, az andalúz pásztorfiúnak meseelemekkel átszőtt kalandtörténetét a kritikusok Saint-Exupéry Kis hercegéhez szokták hasonlítani. Santiago, miután kétszer látja azt az álmot, hogy valahol a piramisok lábánál elásott kincs várja, elindul megkeresni azt. Végigzarándokol Afrika északi, sivatagos részén, szokatlan élményekkel töltekezik, számos különös figurával találkozik, köztük az alkimistával, akitől megtanulja, hogy mindig hallgasson a szívére, vegye észre a sorsára utaló jeleket, és igyekezzék beteljesíteni álmait. A filozofikus mese lelki balzsamként hatott azokra a tízmilliókra, akik már eddig elolvasták Coelho alapművét. (from bookline)

És most személyes vélemény is, ez volt az egyik olyan könyv, aminek a végigolvasása után, úgy gondoltam, azonnal újra kell kezdenem. Elgondolkodtató mű, utakról, megérkezésekről, kincsekről, melyeket önmagunkban lelünk meg. Ajánlom mindenkinek aki szereti a különleges történeteket és szeretné felfedezni önmagában is az Alkimistát.

Legyetek Áldottak!
Ghostgirl
NetBoy Post number 11733 Posted: 11th November 2010     Subject: Re: Könyvajánló
Ghostgirl wrote:
 A boszorkányseprűn túl először mint a Wiccan Rede magazinban megjelent cikkek egy gyűjteménye jelent meg. Holland nyelvre fordítva jelent meg először könyvként 1982-ben. Ekkoriban szinte egyáltalán nem volt hozzáférhető könyv a wiccáról ezen a nyelven és kevesen tudtak bármit is ezen új vallásról.
Morgana ezt a nyolc részes sorozatot bevezetésként írta a wiccához, különös hangsúlyt fektetve a
mögötte húzódó filozófiai gondolatokra. A könyv könnyed, olvasmányos formában mutatja be a wiccát, megvizsgálva olyan jelentős elképzeléseket, mint a polaritás, a Hármas Istennő, az Istenés az elemek. Ez nagyszerű bevezető könyv kezdőknek, ugyanakkor kiváló forrásmű azok számára is, akik többet szeretnének tudni a vallás filozófiájáról.

Szeretem ezt a könyvet, mert elgondolkoztat, vannak benne néha mondatok, amiken töprengtem, sokat. Szóval akinek lehetősége van olvassa el, hasznos lesz.

Nekem is tetszett ez a könyv, de én most éppen ott tartok, hogy újra elfogom olvasni [Smile])) Nagyon jó dolgok vannak benne, és persze a fordítás és jó [Smile]))

Legyetek Áldottak
Ghostgirl Post number 11740 Posted: 11th November 2010     Subject: Re: Könyvajánló
NetBoy wrote:
 Nekem is tetszett ez a könyv, de én most éppen ott tartok, hogy újra elfogom olvasni [Smile])) Nagyon jó dolgok vannak benne, és persze a fordítás és jó [Smile]))

Igen, szerintem is nagyon jó, ha van valami ami konkrétan tetszett egy egy mondat gondolat nyugodtan emeld be. [Smile] Van egy pár. [Smile]
Show:   
New topic    Reply to topic Pagan Federation International Forum Index => Hungarian language forum
Show YouTube films

All times are GMT + 1 hour
Overviews
  New posts :: Recent posts :: 24 hour digest :: Search

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Admin

phpBB 2.0.23 © 2001-2008 phpBB group