Pagan Federation International Pagan Federation International Forum Index Wiccan Rede Magazine

Eski ve Yeni Üyeler Tanışma

New topic   Reply to topic Pagan Federation International Forum Index => Turkish language forum
 
Previous :: Next  
Author Message
Reneeredbird Post number 22572 Posted: 1st March 2016     Subject: Eski ve Yeni Üyeler Tanışma
View user's profile
Herkese merhaba,

Yoğun bir çalışmanın ve özverinin ardından PFI Turkey tekrar aktifleşti. Merak ettiklerinizi PFI Forum'da veya Pagan Federation International Turkey Facebook sayfasında sorabilirsiniz. Aramıza katılan yeni arkadaşlara "Hoşgeldiniz" diyorum.

Yeni arkadaşlar kendilerini tanıtırlarsa çok sevinirim.

Webmistress and PFI Turkey FB Page Editor
Renee REDBIRD E-MAIL: reneeredbird::at::paganfederation.org
Reneeredbird Post number 22574 Posted: 1st March 2016     Subject:
View user's profile
Tekrardan merhaba arkadaşlar. Tanışma kısmını burada açmamın sebebi Türkçe olarak yazmak isteyenler olacağı içindi. Dileyenler kendilerini Introduction kısmında da tanıtabilirler. Ben kendimi tanıtırak başlıyorum o zaman [Smile]

Öncelikle kendimi Renee olarak tanıttığımı belirteyim ve ismimi paylaşmıyorum. Paganizm ile 2011 yılında tam olarak bütünleştim. Öncesinde ne olduğumu ben de bilmiyorum. [Smile] Ailem normal olarak müslüman Türkiye'deki çoğu aile gibi. Fakat babaannem Şaman kültüründen alınma bazı ritüel gibi şeyler yapardı ve bana ilginç gelirdi. Ay'ın gökyüzündeki durumuna göre siğil ve arpacık gibi problemler ile ilgilenirdi. Halk arasında kurdeşen diye bilinen deri rahatsızlığını bir çeşit ot yakar ve tütsüleyerek iyileştirirdi. Kendileri farkında olmasa Şamanik bir kökenleri olduğuna inanıyorum Atalarımın. Özellikle Şifacılar diye düşünüyorum. Bense kendimi Wicca ya da başka bir şey olarak nitelendirmiyorum. Doğa ile bütünleşik olmak beni ben yapan bir şey olduğunu keşfettiğimden beri kendimi sadece Pagan olarak adlandırıyorum. Wicca'lık da bir süre ilgimi çektiyse de kendimi ait hissetmeden ben buyum diyemem. Daha çok İskandinav Tanrıları ve kültürü beni içine çekiyor. Ama tabii ki Anadolu'nun özünde var olan Şaman kültürü asıl benliğimizi oluşturan kısım diye de düşünmeden duramıyorum.

Webmistress and PFI Turkey FB Page Editor
Renee REDBIRD E-MAIL: reneeredbird::at::paganfederation.org
Lion of Carthage Post number 22577 Posted: 2nd March 2016     Subject:
View user's profile
Merhaba Renee, ben de kendimi önce Türkçe kısmında tanıtmak istedim [Smile]

Ben de kendimi Lion of Carthage adıyla tanıtıyorum ve ismimi şimdilik saklı tutuyorum (profilim hariç).Ailemdeki herkes Müslüman, beni de öyle yetiştirdiler haliyle ama ben özellikle Tengricilik'e, Fenike ve Slav tanrılarına ve Eskimoların inanç sistemine ilgi duyuyorum, bu foruma da o yüzden katıldım, bolca bilgi edinmek için [Very happy] Gerçi yapabildiğim tek ibadet kansız adak adamak ama bir gün hakkıyla Tengri'ye olan görevlerimi yerine getireceğimden eminim [Smile]
Reneeredbird Post number 22578 Posted: 2nd March 2016     Subject:
View user's profile
Hoşgeldin diyorum bende o zaman. Umarım aradığın cevapları bulman konusunda forum sana yardımcı olur. Bilgisi olan arkadaşlar eminim yardımcı olacaklardır. Aklındakileri sormaktan çekinme. İngilizce bölümlerinde sorarsan eğer tüm dünya üzerinde bilgisi olan kişiler de sana seve seve yardımcı olacaklardır.

Webmistress and PFI Turkey FB Page Editor
Renee REDBIRD E-MAIL: reneeredbird::at::paganfederation.org
Prometheus Post number 22601 Posted: 21st March 2016     Subject:
View user's profile
Merhaba,

Ben yıllardır forumu uzaktan takip eden fakat aktif olmayan bir üyeyim. Yaklaşık 6 yıldır pagan inançlarını benimsemiş olarak hayatıma devam ediyorum. Hâlâ kendi yolumu aradığımı söyleyebilirim. Aileden veya çevreden bilgi edinmiş, yönlendirilmiş değilim. Kendi hislerim, kendi iç savaşlarım neticesinde bu inançlara kavuştum. Günümüzdeki mağlum bilgi kirliliği ve toplumda azınlık olmanın zorlukları sebebiyle şimdiye dek hiçbir kaynağa &100 güvenebilmiş değilim. Siz değerli dostlarla yolumun aydınlanacağına inanıyorum.
Hecaterstrova Post number 22613 Posted: 25th March 2016     Subject:
View user's profile
Merhabalar,

2008 yılında çocukluğumdan gelen gizemi kurcalamak dürtüsü ile öncelikle Metafizik ile tanıştım. Tabi konu metafizik olunca önünüze çıkan yeni kolları ve diğer yolları görmemek mümkün değil. Bende hazır önüm açılmışken ve merakım da en üst safha da iken diğer yollara da göreyim dedim ve daha çok araştırmaya girdikçe daha çok görmeye başladım. Devamında diğer insanlardan farklı olan aile geleneğimi de merak edip Alevi inancının kökenlerine de indiğim nokta da Pagan kökenlere ne kadar yakın olduğumuzu anlamış oldum. Paganizmi de öğrenip anlamaya başladığım noktada yolumun burası olduğunu, hayatımı pagan gelenekler ile devam ettirmem gerektiğine karar verdim. Yaklaşık 6 yıldır da geleneği el verdiğince yaşıyor yaşatıyorum.
Burc Post number 22853 Posted: 2nd July 2016     Subject:
View user's profile
Herkese merhabalar dilerim.

Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım.İşin aslı hikayem sizler ile hemen hemen aynı.Bizim gibi insanlar zaten belli bir süzgecin içinden geçerek bulabiliyorlar birbirlerini.
Yaklaşık 10 yaşından beri mistik, spritüel ve parapsikoloji konularla ilgileniyorum. Özellikle son 3 senedir parapsikolojiyle bilimsel bir bakış açıyla ilgilenmeye başladım.Şahsen geçmişin büyü dediği şeylerin çoğu günümüzde bilimsel yöntemler ile yapılabilmektedir. Paganizm ile tanışmam ve kendimi bir wicca olarak tanımlamam ise biraz daha ilginç ve ruhsal bir hikayesi var. Belki gelecekte detayları ile anlatırım.

Umarım güzel bir başlangıç olur ve birlikte güzel şeyler yaparız.
Morgana Post number 22854 Posted: 2nd July 2016     Subject:
View user's profile
Merhaba Burc,

Foruma hoş geldiniz!

Ve giriş için teşekkür ederim [Very happy]

Bright Blessings,
Morgana
Seshat Post number 23495 Posted: 26th May 2017     Subject:
Merhaba, arkadaşlar...
Öncelikle ben her ne kadar inançlarımı pek paylaşmıyor olsam da kendi adımı kullanıyorum.İsmim Hüma bu arada, sadece benimle birebir iletişim kurmayan insanlar görmese iyi olur diye düşündüğümden kullanıcı adı olarak almadım.

Henüz hiç bir çalışma yapmamış bir wicca olarak tanımlayabilirim kendimi, çoğu insan gibi ailem Müslümanlardan oluştuğundan temkinli olmaya çalışıyorum diyebiliriz. Ama Sabbathları es geçmiyorum [Smile]

Mümkün olduğunca çevremde yapılan şaman eğitimlerine katılmaya çalışıyorum (henüz hiç pagan etkinliğe denk gelmedim zira).Kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve yardıma fazlasıyla açığım, teşekkürler şimdiden.
Morgana Post number 23499 Posted: 29th May 2017     Subject:
View user's profile
Merhaba Seshat

Foruma hoş geldiniz!

Ve giriş için teşekkür ederim [Very happy]
Umarım burada yeni arkadaşlar edineceksin.

Bright blessings,
Morgana
Show:   
New topic    Reply to topic Pagan Federation International Forum Index => Turkish language forum
Show YouTube films

All times are GMT + 1 hour
Overviews
  New posts :: Recent posts :: 24 hour digest :: Search

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

 

Admin

phpBB 2.0.23 © 2001-2008 phpBB group